ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Monter Show ’24 – Sukces w Zintegrowaniu Branży Montażowej!

W dniach 4-5 czerwca br. odbyło się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń – Monter Show ’24! Tereny Centrum Szkoleniowego SMS i kompleksu Ostoja Chobienice stały się miejscem spotkań profesjonalistów z całej Polski, oferując bogaty program pokazów, szkoleń i debat branżowych. Moc energii i działania, rozmowy oficjalne i kuluarowe, kreatywność i wzajemna inspiracja, a przede wszystkim integracja Monterów i Partnerów potwierdziły, że wielkimi krokami IDZIE NOWE!

Otwarcie i Mistrzostwa Montażu

Monter Show ’24 rozpoczęło się oficjalnym otwarciem w Zbąszyniu i Mistrzostwami Montażu. W tym roku najlepsze ekipy monterskie zmierzyły się z zamontowaniem okien. Jury, które składało się z ekspertów, zadecydowało o wygranej Waldemara Staniszewskiego i Miłosza Rabendy z firmy GREY OKNA z Poznania.

Pokazy Towarzyszące

Równocześnie na placu odbywały się pokazy towarzyszące: montaż bram Wiśniowski, Marbet Bausystem – test ognia Cieplej Belki Montażowej, lzodom – montaż okna w ścianie z pustaków zalewanych, a firma Milwaukee zaprezentowała najnowsze rozwiązania narzędziowe. W samym budynku Centrum Szkoleniowego prezentację heblowania, strugania, ręcznych elektronarzędzi miała firma Festool, a Stowarzyszenie Monterów Stolarki przedstawiło uczestnikom program edukacyjny, SMS Sport oraz oprowadziło po SMS Studio.

Strefa Rzemiosła i Konferencja Partnerów

Na zielonym terenie Ostoi w Chobienicach rozstawiono stoiska partnerów, prezentując najnowsze rozwiązania i produkty. Dodatkowo, w Strefie Rzemiosła odbywały się liczne pokazy rzemieślnicze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z kolei konferencja dla Partnerów Stowarzyszenia była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów i dyskusji na temat przyszłości branży montażowej.

Wieczorna Gala i Monter Roku ’24

Kulminacyjnym punktem Monter Show ’24 była wieczorna gala, na której ogłoszono wyniki plebiscytu Monter Roku ’24. Tegorocznym laureatem został Marcin Cieślak, który będzie dzierżył ten prestiżowy tytuł przez kolejny rok. Uczestnicy mieli również okazję cieszyć się koncertem muzycznym, a gwiazdami wieczoru byli Maciej Balcer z zespołu Dżem oraz Felicjan Andrzejczak.

Drugi Dzień – Młodzież i Debaty

Drugi dzień Monter Show należał w większości do młodych. Rozmawiano o zawodzie montera, szukano pomysłu jak pozyskiwać uczniów chętnych do kształcenia się w branży monterskiej, dyskutowano o młodych podczas debat branżowych. W Strefie Rzemiosła odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Montażu, najważniejsze wydarzenie tego dnia, które przyciągnęły młodych adeptów sztuki montażowej i pokazało, że młode pokolenie jest dobrze przygotowane do podejmowania wyzwań współczesnej branży montażowej. Była to doskonała platforma do pokazania swoich umiejętności i zdobycia cennych doświadczeń.

Debaty i Kluczowe Kwestie

Częścią wydarzenia były także debaty, które poruszały kluczowe kwestie dla przyszłości rzemiosła: postrzeganie marki w sieci przez pryzmat marki montera, rzemiosło w kontekście zmian pokoleniowych, właściwe kwalifikacje i umiejętności oraz skutki prawne błędów montażowych, czy Firma Majsterek jako przykład integracji firmowej podczas Monter Show.

Sukces Monter Show ’24

Monter Show ’24 okazało się sukcesem, łącząc edukację, innowacje i integrację branży montażowej. Event wypełniony w każdej chwili emocjami, od ekscytacji i radości, poprzez wzruszenie, śmiech do nerwów i rywalizacji! Dziękujemy za Waszą obecność!

Dodaj komentarz